Wykaz uczniów ZSŁ w Gdańsku wyróżnionych w konkursach nietechnicznych w roku szkolnym 2011/2012
Festiwal Teatrów Niemieckojęzycznych „VIII Deutschsprachiges SchUlertheaterfestiwal Liebe/Miłość.
Udział wzięli:
- Michał Kochanek kl. II a
- Krzysztofa Bielińska kl. IIa
- Dawid Blejder kl. IVf
- Wojciech Sowiński kl.Ia
- Szymon Kowalski kl.Ib
XIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „ Nowoczesnego Puchar Kujaw I Pomorza” w kategorii HIP-HOP solo pow. 15 lat
- Kamil Kaim kl.IVg - Miejsce
Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w kategorii HIP-HOP – Soliści Seniorzy powyżej 15 lat
- Kamil Kaim kl. IVg - I miejsce
V Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Technicznych organizowany przez Pomorskie Szkoły Rzemiosł we współpracy z wydawnictwem PERSON
- drużynowo ZSŁ zajął II miejsce
Zawody „ Łowy na lisa” zorganizowane w ramach XI Kaszubskich Spotkań Krótkofalarskich
- Kacper Rogowski kl.IIIg – II miejsce
XXXV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Miasta Gdańska pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”
- Daniel Wolecki kl.IVi – III miejsce w miejskich eliminacjach.
LX Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie organizowany przez Polski Związek Łuczniczy - w konkurencji zespołowej – łuki klasyczne:
- Karol Dłużewski z kl.IVd i trzech zawodników zespołowo MRKS Gdańsk - III miejsce w Polsce.
Puchar Polski w Kick Boxingu w formule Kick Light Seniorów
- Radosław Pluskota kl.IVc – III miejsce
Konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Szkolnictwa landu Nadrenii- Westfalii (Niemcy) „Spotkania z Europą wschodnią” skierowanym do uczniów szkół z całej Europy w ramach konkursu uczniowie realizowali w języku niemieckim projekt w formie prezentacji „ Robot przyszłości”.
Wyróżnienie otrzymali :
- Jan Rossa kl. Ic
- Kamil Dudalski kl.Ic
- Kamil Homernik kl.Ic
Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska
Otrzymał mandat radnego
- Maciej Barzowski z kl.3h- i został wybrany na przewodniczącego
- Marcin Wasilewski z kl. 2b
Olimpiada wiedzy o Gdańsku
Po eliminacjach szkolnych komisja wytypowała do dalszego etapu następujących uczniów:
- Dominik Bander kl.Ie
- Karol Kowalczyk kl.IIIb
- Jakub Moszczynski kl.IIIb
- Michał Smolarek kl.IIIb
- Marcin Domżalski kl. IIg